Akademie třetího věku - Psychologie pro každý den

30.04.2023

O B S A Z E N O 

Školní rok 2023/2024 je obsazen, kapacita auly v počtu 100 účastníků je přeplněna.
V případě zájmu o účast v dalším termínu prosím kontaktujte studijní oddělení VŠAPs.

Registrace zájemců pro další školní rok 2024/2025 se připravuje


První setkání A3V 26. 10. 2023
Rádi s Vámi sdílíme naši radost - ve čtvrtek se konalo první setkání A3V, kterou jsme s naší neziskovkou, ve spolupráci s Vysokou školou aplikované psychologie a se základní finanční podporou města Terezín, připravili. Stálo to spoustu úsilí, mnoho hodin dobrovolnické práce a stálo to za to 😉
Výsledek předčil očekávání, přeplněnou aulu s počtem přes 100 uchazečů a nutností zastavit přihlášky více jak měsíc před zahájením jsme nečekali 😀 🎉 ❤

Reakce účastníků po prvním setkání:
"Pěkně zdravím. Chci vyjádřit velkou spokojenost s první přednáškou z cyklu Psychologie pro každý den. Pan docent Patrik Maturkanič poskytl i nám, věkem starším a životem obroušeným, spoustu nových podnětů k zamyšlení i k činům. Díky! Budou-li i další přednášky stejně kvalitní a inspirující mám se nač těšit." Mgr. Zdena T.


Ve spolupráci s Vysokou školou aplikované psychologie Terezín jsme otevřeli vzdělávání formou akademie třetího věku (A3V), s názvem programu Psychologie pro každý den.
Účastníci nejsou limitováni věkem.
Hledáme financování pro tento projekt. Prvním přispěvatelem na rozjezd a necelé dva měsíce provozu A3V je město Terezín - děkujeme.

Aktuální podrobné informace jsou zveřejněny na stránce VŠAPs zde

Cílem je podpora nejen osob v postproduktivním věku a seniorů, ale všech, kteří mají zájem se rozvíjet, jak ve městě Terezín a blízkém okolí, tak v rámci celého Litoměřicka k aktivnímu trávení volného času, vzdělávání, komunitním setkávání, zlepšení jejich zdraví a psychosociální kondice.

O co jde?
Pravidelné společenské setkávání na akademické půdě, aktivně strávený čas formou zajímavých přednášek na aktuální témata, setkání se zajímavými osobnostmi / odborníky.

Kvalifikovaní pedagogové VŠAPs nabídnou pro účastníky programu otevřenou atmosféru, ve kterém naleznou jistotu a posílí své sebevědomí a sebedůvěru. Prostřednictvím diskusí získají odpovědi na své otázky.

Na konci přednáškového cyklu účastníci obdrží na slavnostním závěrečném setkání certifikát o absolvování programu Psychologie pro každý den, který jim předají zástupci města Terezín a Vysoké školy aplikované psychologie v Terezíně.

Témata chystaných přednášek budou koncipována dle aktuálních potřeb seniorů na základě provedeného průzkumu, např.:

  • Na čem v životě záleží
  • Asertivní jednání a vystupování
  • Ztráta blízkého člověka
  • Pozitivní psychologie péče o duševní zdraví
  • Jak umět odmítnout a říci NE
  • Prevence a zvládání stresu
  • a další

Vytvořte si webové stránky zdarma!