Odkazy na podcasty

Odkazy na podcasty

Máte tip na odkaz, který by zde neměl chybět? Napište nám prosím e-mail na nativitas.ltm@gmail.com nebo využijte jednoduchý formulář níže.

Souvislosti Plus - Úskalí sociálních sítí. Krátké pocity štěstí a záplava dopaminu. TikTok je postaven na tom, aby způsoboval závislost, varuje psycholog. 

Jaká rizika představuje TikTok a další sociální sítě?
Zejména jaký je jejich vliv na děti a dospívající?
Jak s tímto fenoménem můžou pracovat rodiče a vychovatelé?

Debatují influencer Jonáš Čumrik alias Johny Machette, investigativní novinář Lukáš Valášek a psycholog Radek Ptáček.

Děti v Česku podle nedávného průzkumu Českého statistického úřadu komunikují častěji na sociálních sítích než osobně a 11 procent uživatelů v Česku, většinou děti a mladí lidé, dál používá TikTok založený na nahrávání a sdílení krátkých videí, obvykle s hudebním prvkem. Podle počtu stažení byl TikTok nejrozšířenější aplikací v Česku za loňský rok.
Martina Mašková 

Hosté:
Lukáš Valášek, investigativní reportér serveru Seznam Zprávy, který se systematicky věnuje rozkrývání čínského vlivu v Česku
Radek Ptáček, psycholog, psychoterapeut, soudní znalec, působí na psychiatrické klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, ředitel občanského sdružení Národní institut pro děti a rodinu
Jonáš Čumrik, pedagog na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, vyučuje marketing zaměřený na influencery, působí jako influencer Johny Machette na Youtube.

https://www.mujrozhlas.cz/souvislosti-plus/kratke-pocity-stesti-zaplava-dopaminu-tiktok-je-postaven-na-tom-aby-zpusoboval 

Tereza Hrušková - návštěva psychologa jako tabu, duševní zdraví a studium psychologie 

Vystudovaná psycholožka Tereza Hrušková se snaží bořit mýty ohledně návštěvy psychologa či psychoterapeuta skrz svůj projekt @kpsychologovi.

Věděli jste, že většina lidí již byla u psychologa, ale skoro s nikým o tom nemluví?

Společně se v podcastu bavíme o studiu psychologie na vysoké škole, duševním zdraví, překonávání tabu, zkušenostech z terapie, řešení nejčastějších situací a hlavně o různých úhlech pohledu a co nám který může přinést.

Na závěr podcastu se bavíme i o vašich dotaz, které jste mi pokládali na Instagramu.

Pokud vás o Tereze zajímá více, pak navštivte její instagramový profil @kpsychologovi nebo se podívejte na její webovou stránku www.kpsychologovi.cz 

https://open.spotify.com/episode/4Oo7KM2mw6qfaMBeIgCWpe

Máte tip na odkaz, který by zde neměl chybět?

Napište nám prosím podnět e-mailem nativitas.ltm@gmail.com nebo jednoduše vložte odkaz do okénka níže a dejte Odeslat.

Vytvořte si webové stránky zdarma!