Bc. Petr Šašek, DiS., MBA 

Sociální pracovník, péče o seniory, tělesně i mentálně postižené nad 18 let, pečovatelská služba, odlehčovací služba i domov pro seniory. Centrum zdravotní a sociální péče Liberec.

Pracuji jako sociální pracovník v organizaci zajišťující pečovatelskou službu, odlehčovací službu a domov seniorů. Prý jsem osobnost ztělesňující přísloví nomen omen, aneb s úsměvem prostě jde vše lépe. Co rozhodně jsem, tak tedy vášnivý turista, milovník přírody, sběratel pohledů, minerálů a životních příběhů. A život jako takový opravdu miluji, a užívám si každičkou minutu.

Snaží se dodržet renesanční ideál člověka – studium Ekologie a ochrany krajiny, zpestřené posléze studiem VOŠ právní s ekonomickým zaměřením, načež jsem se s vervou pustil do studií a práce v sociální oblasti (Bc. na Technické univerzitě v Liberci, MBA pro pomáhající profese, a dál hledám podněty, kde sám sebe vylepšit). V sociální oblasti doufám dožít šťastného důchodu. Ale nikdy neříkej nikdy, kouknout se na Měsíc bych určitě chtěl…

I po cca 18 letech praxe stále svoji práci miluji, neb pomáhat lidem je prostě to, co mě naplňuje, a navíc vynechat příležitost vrčet na exekutory by mne opravdu mrzela.

Sranda musí bejt
O přístupu k sociální práci jako poslání, kdy s úsměvem a vlídností se ve většině případů prostě dojde dál. O různých možnostech přístupu k řešení stresů a krizových situací, a to jak v práci, tak i osobním životě a vůbec. A že občas i strohost a odměřenost by měla být aplikována, byť po lžičkách.

Vytvořte si webové stránky zdarma!